Polska Federacja Japońskiego Karate
Japan Karate Association Polska
日本空手協会ポーランド

Japan Karate Association jest bez wątpienia jedną z najbardziej znanych i technicznie najskuteczniejszych organizacji karate na świecie. Równocześnie jest najstarszym na świecie związkiem Shotokan Karate. Została założona w 1955 roku, a jej współtwórcą był założyciel szkoły Shotokan Karate, sam Gichin Funakoshi. JKA stanowiła dzieło wszystkich, którzy już dwadzieścia lat wcześniej zaczęli intensywnie ćwiczyć karate pod kierunkiem Gichina Funakoshi i jego syna Yoshitaki. Sam Gichin Funakoshi pełnił w związku funkcję Głównego Instruktora.

W 1955 roku w Yotsuya, w Tokio, zostało zbudowane pierwsze dojo - kwatera główna, i na pierwszego prezesa został wyznaczony Saigo Kichinosuke, członek Izby wyższej Japońskiego parlamentu i wnuk Saigo Takamori jednego z największych bohaterów Japońskiego Meiji. W 1956 roku JKA ustanowiła pierwszy, specjalistyczny program treningowy dla instruktorów.

To był początek najwspanialszego instruktorskiego programu treningowego w karate, jaki kiedykolwiek został stworzony. Żadna inna organizacja karate nie stworzyła, ani nawet nie zbliżyła się do tego programu. Dzięki temu programowi, spośród dobrze wynagradzanych profesjonalistów, JKA zbudowało spójną kadrę wybitnych instruktorów karate. Grupa ta składała się z 20 indywidualności.

Tel.: +48 609 709 636 info@jka.org.pl